Contacte

Conducerea ANRM

Director – Igor ZAHARIA

+(373) 22 731214 

igor.zagaria@narm.md

Director adjunct – Vadim PAVALACHI

+(373) 22 721877

vadim.pavalachi@narm.md

Serviciul secretariat, resurse umane și tehnologii informaționale

Șef serviciu – Angela Școlnîi
+(373) 22 731396 

info@narm.md      angela.scolnii@narm.md

Resurse umane – Lucia Condratiuc

lucia.condratiuc@narm.md

Direcția juridică, relații internaționale, controlul statului port / statului pavilion

Șef Direcție – Veronica Melihov veronica.melihov@narm.md

Specialist principal  – Filipp Ivanov  filip.ivanov@narm.md

Specialist Principal (FSC/PSC) – Roman Cotoman    roman.cotoman@narm.md           psc-fsc@narm.md

 

Direcția siguranța navigației, dirijarea traficului și pilotarea


Șef Direcție – Căpitanul Portului Giurgiulești                             Vasile Gorceag                          +(373) 79540119    vasile.gorceag@narm.md 

Șef adjunct al direcției – Căpitan port adjunct Giurgiulești  – Victor Andrușca

+(373) 79112020 sau +(373) 22 73 17 70 victor.andrusca@narm.md

PORT GIURGIULESTI

  • Inspector principal – Aliona Milev
  • Inspector principal – Elena Arnaut
  • Inspector principal – Nicolae Badica
  • Inspector principal – Tudor Mahmut
  • Inspector principal – Nicolae Corduneanu

+(373) 29 96 86 99   port.office@narm.md sau harbourmaster@narm.md

Direcția examinarea tehnică a navelor de navigației internă, securitate și supravegherea exploatării nave de navigație internă și tonaj mic

Șef direcție – Victor Condratiuc                              +(373) 22 73 75 66 sau +(373) 79440820  victor.condratiuc@narm.md

Inspector Principal – Serghei Bogdan                    +(373) 79422269 sergei.bogdan@narm.md

Inspector Principal (Nord) – Igor Ranga                 +(373) 69 05 84 01   igor.ranga@narm.md

Inspector Principal (Centru)-Alexandru Mocanu   +(373) 79112031  alexandru.mocanu@narm.md

Inspector Principal (Sud) – Constantin Bezede            +(373) 29 93 21 26 sau +(373) 78 83 68 81 constantin.bezede@narm.md 

Secția înmatriculări nave și personal navigant, Registrul de stat al navelor

 Șef secție – Petru Labuneț

+(373) 22 73 53 45  petru.labunet@narm.md

Registrator nave maritime și personal navigant – Nicolai Nichiforov

+(373) 22 73 53 45  nicolai.nichiforov@narm.md

Registrator nave tonaj mic 

+(373) 22 73 75 66  sau +(373) 79440820

Vizitați-ne

Secretariat tel / fax

+373 22 73 13 96

Adresa

Șoseaua Hînceşti 53, Chișinău 2028