Contacte

Conducerea ANRM

Director – Igor ZAHARIA

+(373) 22 731214 

igor.zaharia@narm.md

Director adjunct – Vadim PAVALACHI

vadim.pavalachi@narm.md

Serviciul secretariat, resurse umane și tehnologii informaționale

Șef serviciu – Angela Școlnîi
+(373) 22 731396 

info@narm.md      angela.scolnii@narm.md

Resurse umane – Lucia Condratiuc

lucia.condratiuc@narm.md

Direcția juridică, relații internaționale, controlul statului port / statului pavilion

Șef Direcție – Veronica Melihov veronica.melihov@narm.md

Specialist Principal – Valentin Toncoglaz valentin.toncoglaz@narm.md

Specialist Principal (FSC/PSC) – Roman Cotoman    roman.cotoman@narm.md           psc-fsc@narm.md

+(373) 22 737566

 

Direcția siguranța navigației, dirijarea traficului și pilotarea


Șef Direcție – Căpitanul Portului Giurgiulești                             Vasile Gorceag                          +(373) 79540119   vasile.gorceag@narm.md 

Șef adjunct al direcției – Căpitan port adjunct Giurgiulești  – Victor Andrușca

+(373) 79112020 sau +(373) 22 73 17 70 victor.andrusca@narm.md

PORT GIURGIULESTI

  • Inspector principal – Aliona Milev
  • Inspector principal – Elena Arnaut
  • Inspector principal – Nicolae Badica
  • Inspector principal – Nicolae Corduneanu

+(373) 29 96 86 99   port.office@narm.md sau harbourmaster@narm.md

Direcția examinarea tehnică a navelor de navigației internă, securitate și supravegherea exploatării nave de navigație internă și tonaj mic

Șef direcție interimar  – Serghei Bogdan            +(373) 22 73 75 66   

Inspector Principal                 

Inspector Principal (Nord) – Igor Ranga                 +(373) 69 05 84 01   igor.ranga@narm.md

Inspector Principal (Centru)    +(373) 79112020 

Inspector Principal (Sud) – Constantin Bezede            +(373) 29 93 21 26 sau +(373) 78 83 68 81 constantin.bezede@narm.md 

Secția înmatriculări nave și personal navigant, Registrul de stat al navelor

 Șef secție – interimar

+(373) 22 73 53 45  

Registrator nave maritime și personal navigant – Nicolai Nichiforov și Serghei Beglita

+(373) 22 73 53 45  registrator@narm.md

Registrator nave tonaj mic – Valeria Comerzan

+(373) 22 72 70 93  

Vizitați-ne

Secretariat tel / fax

+373 22 73 13 96

Adresa

Șoseaua Hînceşti 53, Chișinău 2028